STRAJK - Informacja Dyrektora placówki

INFORMACJA DLA RODZICÓW OD DYREKTORA PLACÓWKI W SPRAWIE STRAJKU OŚWIATY.

Gliwice, dnia 04.04.2019

Informacja

W dniu 03.04.2019r. dyrektor   Przedszkola Miejskiego Nr 22 w Gliwicach otrzymał informację Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gliwicach, że w dniach od 14 do 22 marca 2019 r. w przedszkolu zostało przeprowadzone referendum strajkowe, w którym udział wzięło ponad 50% uprawnionych do głosowania - 86% pracowników opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej w placówce.
    Zarząd Oddziału ZNP w Gliwicach w dniu 2.04.2019 r. podjął decyzję (Uchwała nr 13/2019)
o rozpoczęciu od dnia 8 kwietnia 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 22 w Gliwicach akcji strajkowej, która będzie trwać do odwołania.
    W związku z powyższym proszę o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie.

Dorota Krasińska